26تیر 1392

به مناسبت روز بهزیستی و تامین اجتماعی، جمعی از فعالان حقوق بشر کرمانشاهی از مرکز نگهداری کودکان کم توان ذهنی رهاورد بازدید به عمل آوردند. ش

به مناسبت روز بهزیستی صورت گرفت؛ بازدید جمعی از فعالان حقوق بشر کرمانشاهی از مرکز نگهداری کودکان کم توان ذهنی

به مناسبت روز بهزیستی و تامین اجتماعی، جمعی از فعالان حقوق بشر کرمانشاهی از مرکز نگهداری کودکان کم توان ذهنی رهاورد بازدید به عمل آوردند.

شهاب تجری، رییس کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری استانهای کرمانشاه و ایلام، در حاشیه این بازدید در گفت و گویی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: امروز (25 تیر ماه) به مناسبت روز بهزیستی و تامین اجتماعی و به ابتکار کمیته دانشجویی کمیسیون حقوق بشر کانون وکلا و با حضور جمعی از پیش آهنگان هلال احمر بازدیدی از مرکز نگهداری و آموزشی کودکان کم توان ذهنی رهاورد کرمانشاه داشتیم.

وی درباره اهداف این بازدید، افزود: یکی از مهمترین مباحث دنیای امروز این است که ابنای بشر دارای حق اند و به تعبیر دیگر حتی بعضی از حقوقدانان لفظ حق مند را به جای شهروند به کار می برند و این تحول بسیار بزرگی است که دنیای مدرن کنونی را از دنیای سنتی جدا می کند.

تجری تصریح کرد: دنیای سنتی مبتنی بر تکلیف بود و انسانها نیز تکلیف مدار تربیت می شدند اما امروز که یک چرخش اساسی و معرفتی در دنیا ایجاد شده که انسانها را حق محور و حق مدار تربیت می شوند.

رییس کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری استانهای کرمانشاه و ایلام، گفت: یکی از تکالیف فعالان حقوق بشر و تمام نهادهای این چنینی، ترویج این تحول انسانی و اساسی است که همگان حقوق بشر را رعایت کنند.

وی افزود: ما وظیفه داریم که حقوق همه انسانها و از میان آنها، انسان هایی که ضعیف تر هستند، همچون کودکان، زنان و حتی افراد کم توان جسمی و ذهنی و ... را رعایت کرده و درصدد شناساندن حقوق اساسی آنان به جامعه برآییم.

این فعال حقوق بشر در استان کرمانشاه، گفت: بر اساس ظرفیت هایی که کانون وکلا و کمیسیون حقوق بشر دارد، سعی می کنیم به عنوان یک نهاد مدنی پیشرو و مدرن، جامعه را به سمت آرمانهای انسانی دنیای جدید سوق دهیم که بدون تردید در مناسبت های مختلفی اینچنینی هدفمان را محقق خواهیم ساخت.

تجری در پایان از مسئولین مرکز توانبخشی رهاورد که این فرصت را برای آنها فراهم آورده اند، هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استانهای کرمانشاه و ایلام، اعضای کمیسیون حقوق بشر و کمیته دانشجویی آن و پیش آهنگان جمعیت هلال احمر تقدیر و قدردانی کرد.

گفتنی است؛ در ادامه این بازدید، گروه تئاتر کمیته دانشجویی کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای کرمانشاه به اجرای برنامه برای کودکان کم توان ذهنی پرداخت و در پایان نیز هدایایی از طرف کمیسیون حقوق بشر به این کودکان اهدا شد.