10بهمن 1396

نشست مشترک هیات مدیره و جمعی از وکلا با استاندار محترم کرمانشاه

به نام خدا
نشست هیات مدیره و مسئولین کمیسیون های کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه با استاندار محترم جناب مهندس بازوند و معاون سیاسی امنیتی استانداری جناب آقای الهی تبار در مورخه 1396/10/26در محل استانداری کرمانشاه برگزار گردید. 
در این جلسه صمیمانه ابتدا ریاست محترم کانون جناب آقای روح اله وکیلی ضمن تشکر از اجابت درخواست ملاقات کانون وکلای کرمانشاه از سوی استاندار محترم، و با تاکید بر سوابق مدیریتی مثبت و تاثیرگذار جناب مهندس بازوند در دوره تصدی استانداری لرستان و جذب سرمایه گذاری خارجی در آن استان و نیز اقدامات مثبت ایشان از زمان حضور در کرمانشاه عنوان داشتند: کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه به عنوان نهاد مدنی مردم نهاد در جهت خدمت رسانی صادقانه به مردم شریف استان فعالیت های بسیاری را معمول داشته به گونه ای که در خلال سال گذشته قریب به هزار و نهصد مورد وکالت معاضدتی و تسخیری از سوی وکلای عضو کانون صورت پذیرفته است.
ایشان در ادامه اظهار داشتند وکالت صرفاً مبتنی بر دانسته های حقوقی نیست و به معنای واقعی کلمه یک فن و هنر است و بر این اساس ادارات دولتی و غیردولتی عمومی به جهت دعاوی مطروحه در محاکم، له یا علیه ایشان نیازمند بهره مندی از خدمت رسانی خاص وکلای متبحر دادگستری هستند که در این خصوص کانون وکلای دادگستری با وجود وکلای توانمند حاضر به ارائه خدمات وکالتی و مشاوره ای موثر به ادارات و ارگان های استان است.
ریاست کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه خاطر نشان ساختند که حضور موثر کانون وکلای دادگستری در حادثه زلزله اخیر از مصادیق مشارکت و فعالیت بی شائبه وکلا در خدمت رسانی به هموطنان آسیب دیده است، به گونه ای که به عنوان اولین نهاد مدنی در فرآیند حمایت از زلزله زدگان در محل حادثه حاضر و اقدام به امدادرسانی نموده و در کنار نهادهای دولتی متولی امر فعالیت می نماید.
روح اله وکیلی در خاتمه سخنان خویش با تبیین جایگاه وکیل در قانون و جامعه از استاندار محترم جهت حضور در مراسم بزرگداشت روز وکیل مدافع دراسفندماه دعوت نمودند.
در ادامه آقای دکتر شهاب تجری عضو محترم هیات مدیره کانون با ابراز خرسندی از تشکیل جلسه حاضر بیان نمودند توسعه استان از مهمترین اولویت های دولت است و تاکنون استاندار محترم به عنوان بالاترین مقام اجرایی دولت در استان در راستای همین سیاست قدم های بلندی را برداشته اند. ایشان با تبیین نقش شهروندان و نهادهای مدنی و خصوصاً کانون وکلای دادگستری در بهبود شاخص های مدیریتی و توسعه یافتگی استان خصوصاً در زمینه حاکمیت قانون در مدیریت کلان استان، آمادگی کانون وکلای کرمانشاه را در ارائه خدمات حقوقی و مشاوره ای به ادارت استان اعلام نمودند.
دکتر تجری در ادامه عنوان داشتند کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه با در اختیار داشتن وکلای مجرب و ساختارهای حقوقی لازم و خصوصاً کمیسیون حقوقی که مرجع پاسخگویی به ابهامات و اشکالات حقوقی و قضایی است آماده خدمت رسانی و پاسخگویی به درخواست ها و پرسش های مطروحه از سوی ادارات و ارگان های دولتی در سطح استان است.
در ادامه جلسه جناب آقای مهندس بازوند استاندار محترم کرمانشاه با گرامی داشت حضور وکلای دادگستری در نشست حاضر و تشکر از خدمت رسانی کانون وکلا به زلزله زدگان استان عنوان داشتند: استان کرمانشاه در زمره استان های مستعد و توانمند در سطح کشور است که از جمله این توانمندی ها وجود قریب به 560 نفر وکیل مجرب در سطح استان است. ایشان با استقبال از پیشنهاد ارائه خدمات وکالتی و مشاوره ای کانون وکلای کرمانشاه، تقاضا نمودند تا در صورت موافقت کانون نماینده ای از سوی کانون وکلای کرمانشاه در جلسه شورای اداری استان حاضر و به تبیین وضعیت حقوقی حاکم بر امورات قضایی و حقوقی ادارات استان و کاستی ها و نیازهای حقوقی آنها و راهکارهای بهبود شرایط حقوقی ایشان خصوصاً در مورد دعاوی مطروحه در  دادگستری بپردازد.
استاندار کرمانشاه در ادامه سخنان خویش در باب توسعه و ضرورت توجه به آن از طریق تاکید بر کار و تولید ثروت به منظور فراهم آوردن قدرت و بهبود شرایط استان از حیث توسعه یافتگی، تاکید نمودند و بر این اساس با تاکید بر اینکه وکالت دادگستری یکی از پایه های توسعه یافتگی است و در کشورهای توسعه یافته وکلا نقش موثری در جامعه دارند، عنوان داشتند وکلای دادگستری ظرفیت بزرگی برای استان هستند ولذا عدم بهره مندی از توان تخصصی وکلای دادگستری یکی از مصادیق بارز فرصت سوزی است و بر این اساس بر بهره گیری از توان فنی و تخصصی وکلای دادگستری تاکید نمودند.
در خاتمه جناب مهندس بازوند با اجابت دعوت ریاست محترم کانون جهت حضور و سخنرانی در مراسم بزرگداشت روز وکیل، آمادگی خویش را جهت حضور در مراسم مذکور اعلام نمودند.