16شهریور 1398

مشروح سخنان خانم دكتر جنيدي در نشست با كانون هاي وكلاي غرب كشور در كرمانشاه

کانون های وکلا باید حقوق مردم بر حکومت و حقوق حکومت بر مردم را دنبال کنند، علاوه براین دربحث حقوق مردم در برابر مردم که در آن دچار ضعف هستیم نیز پیگیری‌هایی  داشته باشند.
وی تاکید کرد: درصورتی که کانون های وکلا چنین مسائلی را مورد توجه قرار دهند، می توانند هدایت کننده دستگاه‌های اجرایی و روشن کننده چراغ راه مسئولین و استانداران باشند.
معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه انتظار داریم کانون های وکلا نیز چنین مسائلی را در سطح کلان کشور ببیند و آنها را پیگیری کنند، عنوان کرد: یکی از مسائلی که کانون های وکلا نسبت به آن اعتراض دارند، انعکاس تصویری منفی از آنها در صدا و سیما است که معتقدم اگر جامعه وکلا به دنبال پیگیری  مشکلات کلان کشور باشند و مردم هم پیگیری‌های آنها را ببیند و احساس کنند، این تصاویر منفی چندان روی مردم تاثیر نمی گذارد.
وی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: کانون های وکلا در کنار اینکه باید پیگیری مشکلات کلان کشور را داشته باشند، مشکلات صنفی خود را نیز باید مورد توجه قرار دهند که البته برای رفع این مشکلات باید

اتحاد و همگرایی درونی بین آنها ایجاد شود.
جنیدی یادآورشد: تاکنون چندین بار تلاش کرده ایم تا بتوانیم لایحه وکلا را تدوین کنیم و برای این مهم از وکلا دعوت کردیم تا در تدوین آن مشارکت داشته باشند، اما متاسفانه  همگرایی بین وکلا وجود ندارد و این باعث می شود تا مشکلات این قشر روی زمین بماند.
وی در ادامه در پاسخ به درخواست رئیس کانون وکلای استان کرمانشاه مبنی بر بکارگیری وکلا در دعاوی مربوط به دستگاه های دولتی استان، عنوان کرد: مدت ها پیش آئین نامه ای نوشتیم که برمبنای آن دستگاه های دولتی برای دعاوی مهمی که در آن احتمال تضییع اموال بزرگ دولتی وجود داشته باشد، از وکلای مجرب کانون وکلا استفاده کنند. این آئین نامه به تصویب هیات وزیران رسیده و به دستگاه های اجرایی هم ابلاغ شده است، اما این کانون های وکلا هستند که باید تعامل خود را با دستگاه های دولتی افزایش دهند تا چنین پرونده هایی به آنها واگذار شود.
جنیدی همچنین از تلاش برای ساماندهی و متناسب سازی ظرفیت دانشکده های حقوق خبرداد و گفت: قصدی برای افزایش یا کم کردن تعداد فارغ التحصیلان حقوق نداریم، بلکه می خواهیم تعداد آنها متناسب با ظرفیت و نیاز جامعه باشد. ايسنا

روابط عمومي كانون وكلاي دادگستري استان كرمانشاه