12تیر 1391

یک استاد برجسته حقوق، گفت: لایحه جامع وکالت، مغایر با سیاستهای کلی نظام است. دکتر بهروز تقی خانی در در هیات عمومی فوق العاده کانون وکلای دا

دکتر تقی خانی:لایحه جامع وکالت، مغایر با سیاستهای کلی نظام است

یک استاد برجسته حقوق:
لایحه جامع وکالت، مغایر با سیاستهای کلی نظام است

 

یک استاد برجسته حقوق، گفت: لایحه جامع وکالت، مغایر با سیاستهای کلی نظام است.

 دکتر بهروز تقی خانی در در هیات عمومی فوق العاده کانون وکلای دادگستری استانهای کرمانشاه و ایلام با موضوع بررسی لایحه جامع وکالت رسمی نهیه شده از سوی قوه قضاییه که پنجشنبه، هشتم تیر ماه  در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان کرمانشاه برگزار شد، با تاکید بر ضرورت استقلال کانون وکلا و نقش و اهمیت آن در مسائل حقوقی و قضایی کشور، گفت: بر خلاف نظر تدوین کنندگان لایحه جامع وکالت، این لایحه هیچ ربطی به سیاستهای کلی نظام که از سوی رهبر ابلاغ شده ندارد.

 وی اظهار داشت: روند کلی سیاستهای نظام مبتنی بر کاهش حاکمیت دولت در امور قضایی و واگذار کردن آن به خود مردم است.

 این استاد برجسته رشته حقوق، ضمن ایراد سخنانی در خصوص سابقه وکالت دادگستری، وکیل دادگستری و کانون وکلا یاد آور شد: برخی حقوقدانان معتقدند کانون وکلا نهادی صنفی است و از این جنبه استقلال آن را مورد بررسی قرار می دهند در صورتی که کانون وکلا رابطه تنگاتنگی با حقوق شهروندی دارد.

 این استاد دانشگاه وظیفه وکیل دادگستری را نظارت بر قوه قضاییه دانست و افزود: با تصویب این لایحه می خواهند وکلا را زیر سلطه ببرند تا استقلال آنها سلب شود.

 گفتنی است؛ این نشست در راستای بررسی لایحه جدید جامع وکالت توسط کانون وکلای دادگستری استانهای کرمانشاه و ایلام و با حضور وکلا و کارآموزان وکالت در کرمانشاه برگزار شد.